11 Ιουλίου 2017

ΣΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΕΧΑΣΕ Ο ΠΥΡΡΟΣ ΑΠΟ ΤΑΝΖΑΝΟ ΑΡΣΙΒΑΡΙΣΤΑ! Wimbledon: Ο Ναδάλ αποκλείστηκε έπειτα από επική μάχη 5 ωρών από Λουξεμβούργιο

Η ημέρα δεν είχε ξεκινήσει καλά για τον Ραφαέλ Ναδάλ. «Κουτούλησε» σε κάσα πόρτας πριν βγει στο κορτ για το ματς του τέταρτου γύρου του Wimbledon και μετά... έπεσε πάνω στον «τοίχο» Ζιλ Μιούλερ.

Ο Ισπανός έχασε το «εισιτήριο» για τα προημιτελικά του τουρνουά, καθώς ο τενίστας από το Λουξεμβούργο τον νίκησε με 6-3, 6-4, 3-6, 4-6, 15-13, σε μία αναμέτρηση που κράτησε 4 ώρες και 47 λεπτά.

Ισως ο Ναδάλ να είχε... ζαλιστεί από το ατύχημα που είχε πριν βγει στο κορτ- έκανε ένα άλμα και χτύπησε με το κεφάλι σε κάσα πόρτας, ξεσπώντας σε γέλια- γεγονός όμως είναι ότι έχασε τα δύο πρώτα σετ. Κατάφερε να φέρει όμως την αναμέτρηση σε ισορροπία (2-2) και ακολούθησε ένα επικό πέμπτο σετ.

Αυτή είναι η μεγαλύτερη νίκη στην καριέρα του Μιούλερ και ο επόμενος αντίπαλός του θα είναι ο Μάριν Τσίλιτς.