28 Νοεμβρίου 2017

Βίντεο: Διαιτητής απέβαλε ποδοσφαιριστή γιατί έβαλε... κ@λοδάχτυλο σε αντίπαλο

Η αποβολή του, μάλιστα, αποδείχθηκε καθοριστική καθώς ενώ μέχρι το σημείο εκείνο η ομάδα του, η οποία παλεύει για την παραμονή της, ήταν μπροστά με 2-0, τελικά γνώρισε την ήττα με 2-3

Έχουμε δεί να δίνονται κόκκινες κάρτες για σκληρά μαρκαρίσματα, για εξύβριση, για σπρωξίματα σε διαιτητή. Αυτό, όμως, που συνέβη στον αγώνα της Πόντε Πρέτα κόντρα στη Βιτόρια για τον αγώνα της Α΄ κατηγορίας του Βραζιλιάνικου πρωταθλήματος είναι τουλάχιστον σπάνιο.

Αμυντικός της Πόντε Πρέτα πήρε κόκκινη κάρτα γιατί ο διαιτητής τον είδε να βάζει δάχτυλο σε αντίπαλό του.

Η αποβολή του, μάλιστα, αποδείχθηκε καθοριστική καθώς ενώ μέχρι το σημείο εκείνο η Πόντε Πρέτα, η οποία παλεύει για την παραμονή της, ήταν μπροστά με 2-0, τελικά γνώρισε την ήττα με 2-3.
Όπως φαίνεται στο βίντεο ο αμυντικός της Πόντε Πρέτα κάνει αυτή τη... χειρονομία εκτός φάσης, όμως ο διαιτητής τον αντιλήφθηκε.

Το τελικό χτύπημα για την Πόντε Πρέτα ήρθε όταν οι οπαδοί της μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο, οχτώ λεπτά πριν τη λήξη του 90λεπτου, με τον διαιτητή να αποφασίζει τη διακοπή του αγώνα.