22 Φεβρουαρίου 2018

ΘΥΜΙΣΕ ΛΙΓΟ ΠΑΣΧΑΛΑΚΗ! Βίντεο: Η απίστευτη απόκρουση του Ντε Χέα!

Μια από τις μεγαλύτερες αποκρούσεις των τελευταίων ετών έκανε ο Νταβίντ Ντε Χέα στο παιχνίδι με τη Σεβίλλη! Ενώ ο Μουριέλ ετοιμαζόταν να πανηγυρίσει ο γκολκίπερ της Μαν. Γιουνάιτεντ έπιασε το… άπιαστο, όπως έκανε και ο Πασχαλάκης πριν λίγες μέρες στη Λαμία, στις καθυστερήσεις του αγώνα

Μια ακόμα απόδειξη ότι είναι από τους κορυφαίους (αν όχι ο κορυφαίος) γκολκίπερ στην Ευρώπη έδωσε ο Νταβίντ Ντε Χέα!

Ο Ισπανός αποτέλεσε έναν από τους βασικούς λόγους που η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ άντεξε στην πίεση της Σεβίλλης και πήρε προβάδισμα πρόκρισης στα προημιτελικά του Champions League (0-0).

Πέρα όμως από τις υπόλοιπες επεμβάσεις του, εκείνη που έκανε τους γηπεδούχους να… τραβάνε τα μαλλιά του ήταν η εκπληκτική απόκρουση στην εξ επαφής κεφαλιά του Μουριέλ λίγο πριν το ημίχρονο.