06 Μαρτίου 2018

Βίντεο: Ήττα για τους Μπακς παρά τον «διπλό» Αντετοκούνμπο

Ο Έλληνας φόργουορντ αστόχησε στο τρίποντο που θα έστελνε στην παράταση το ματς κόντρα στου Πέισερες - Η ομάδα από την Ιντιάνα κέρδισε με 92-89

Θρίλερ ήταν το ματς των Πέισερς με τους Μπακς που στο τέλος είχε νικήτρια την ομάδα της Ιντιάνα με 92-89.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο μέτρησε 18 πόντους, 12 ριμπάουντ, 5 μπλοκ, όμως αστόχησε σε τρίποντο στο τέλος που θα έστελνε το ματς στην παράταση.

Oι νικητές πήγαν στο 37-27, ενώ οι ηττημένοι στο 34-30.

Καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να ξεφύγει στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο έληξε με τους Μπακς να προηγούνται με 46-44. Το ματς ήταν ντέρμπι, με τον Greek Freak να γράφει το 90-89, 1 λεπτό πριν το τέλος. Το σουτ του Γιάννη δεν βρήκε στόχο στα 31 δεύτερα για τη λήξη, με τον Mπογκντάνοβιτς να παίρνει μια παλικαρίσια κατοχή και να ευστοχεί σε δύο βολές στη συνέχεια για το 92-89, 5 δευτερόλεπτα πριν το τέλος. Ο Αντετοκούνμπο πήρε την ευθύνη στην τελευταία επίθεση, αλλά αστόχησε σε τρίποντο που θα έστελνε το ματς στο έξτρα πεντάλεπτο

Πρώτος σκόρερ για τα «ελάφια» ήταν ο Μπλέντσο με 26 πόντους, ενώ μοίρασε και 4 ασίστ, με τον Τζαμπάρι να προσθέτει 15.

Από την πλευρά των νικητών κορυφαίος ήταν ο Μπογκντάνοβιτς με 29 πόντους και 5/7 τρίποντα.