07 Ιουνίου 2016

Γκολ-έπος από τον Μανιάτη στο φιλικό με την Αυστραλία - Με σουτ πίσω από τη σέντρα [βίντεο]

Η Εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου δίνει αυτή την ώρα το 2ο φιλικό παιχνίδι της με την Αυστραλία στη Μελβούρνη και στο ημίχρονο προηγείται 2-0.

Ο Πέτρος Μάνταλος άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό και ο Γιάννης Μανιάτης στο 20' έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην Εθνική ομάδα. Πέρα από την εξαιρετική εμφάνιση όμως για την ομάδα του Μίκαελ Σκίμπε, την παράσταση έκλεψε το μοναδικής ομορφιάς γκολ του Μανιάτη.

Ο άσος του Ολυμπιακού έγινε αποδέκτης της μπάλας κάτω από τη μεσαία γραμμή, σήκωσε το κεφάλι και είδε τον αντίπαλο γκολκίπερ εκτός εστίας. Χωρίς να διστάσει δευτερόλεπτο έπιασε το σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Απολαύστε το