22 Ιουνίου 2018

BINTEO-Οι Βραζιλιάνοι έκλεψαν τη νίκη στις καθυστερήσεις και έκλαιγαν λες και πήραν 3 μουντιάλ μαζί

Με γκολ του Κουτίνιο στο 91' η Βραζιλία έσωσε τα προσχήματα... και συγκινηθήκαμε με το και καλά κλάμα του εκατομμυριούχουν Νεϊμάρ

Και τελικά κέρδισε την Κόστα Ρίκα με 2-0 για την 2η αγωνιστική του 5ου ομίλου του Μουντιάλ 2018.

Το δεύτερο γκολ στο 97' έβαλε ο Νεϊμάρ και έδωσε το έναυσμα για ξέφρενα πανηγύρια στην Αγία Πετρούπολη, με οπαδούς και παίκτες της Βραζιλίας να χορεύουν και τον Νεϊμάρ να βάζει τα κλάματα με το τέλος του αγώνα ενώ 2 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα γεμάτος έπαρση και καραγκιοζιλίκι, έκανε μια ντρίπλα (πέρασε έναν κι ο επόμενος του έκλεψε τη μπάλα) που μπορούν να κάνουν χιλιάδες παίκτες αλλά αποφεύγουν λόγω σοβαρότητας!

Να σημειωθεί ότι ο Νεϊμάρ , προσπάθησε στο 78 να κλέψει την Κόστα Ρίκα με μαϊμού πέναλτι που έδωσε αρχικά ο διαιτητής αλλά πήρε τελικά πίσω αφού τον ενημέρωσαν για τη μαϊμουδιά από το VAR

Ετσι, η «σελεσάο» με 4 βαθμούς είναι πολύ κοντά στην πρόκριση στους «16», ενώ η Κόστα Ρίκα αποκλείστηκε.