04 Φεβρουαρίου 2012

ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 3-0, 1ος ο ΠΑΟΚ, 5ος ο Ολυμπιακός

Μεγάλη νίκη (3-0) επί του Ολυμπιακού σημείωσε το Σάββατο (4/2) η ομάδα Κ20 του ΠΑΟΚ για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Στις εγκαταστάσεις της Σουρωτής ο "Δικέφαλος" μπήκε ορεξάτος στον αγωνιστικό χώρο και ήταν κυρίαρχος του ματς μέχρι τα μέσα του πρώτου μέρος.
Προηγήθηκε στο 14' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παναγιωτούδη και παρόλο που ο Ολυμπιακός ισορρόπησε στην συνέχεια το πρώτο ημίχρονο έληξε με τον ΠΑΟΚ προηγούμενο.
Στο δεύτερο μέρος οι "ερυθρόλευκοι" πίεσαν αλλά ο ΠΑΟΚ στις επιθέσεις του ήταν ιδιαίτερα απειλητικός. Ετσι, ο Πόποβιτς με δύο γκολ στο 83' και στο 87' έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην επιτυχία του "Δικεφάλου".

ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ
* Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 37 βαθμούς και ο Ολυμπιακός στην 5η με 32, αλλά και δύο παιχνίδια λιγότερα

* Ισχυρές αστυνομικές δυνάμεις υπάρχουν στις εγκαταστάσεις του Λώλα στην Σουρωτή όπου διεξάγεται το παιχνίδι

Ο ΑΓΩΝΑΣ

Αρχισε το ματς...
5' Σουτ του Μπολόση, απέκρουσε ο Μπάμποβιτς, στην επαναφορά ο Κίτσιου σουτάρει άουτ
14' ΓΚΟΟΟΟΟΛ 1-0 ο ΠΑΟΚ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παναγιωτούδη, το οποίο κέρδισε ο Κίτσιου
* Ο ΠΑΟΚ έχει επιβάλλει τον ρυθμό του
* Ο πρόεδρος του ΠΑΟΚ, Ζήσης Βρύζας, παρακολουθεί το ματς
30' Χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Μετά από λάθος της άμυνας του ΠΑΟΚ έγινε πλασέ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ
35' Ο Μπολόσης δίνει στον Πόποβιτς μετά από λάθος στην άμυνα του Ολυμπιακού αλλά ο τελευταίος σουτάρει λίγο άουτ
37' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό μετά από σουτ του Διαμαντάκου
43' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Μπολόση ο οποίος δεν βρίσκει την μπάλα μετά από εκτέλεση κόρνερ
ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
2ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Αρχισε το δεύτερο μέρος...
* Πάνω από 200 φίλαθλοι βρίσκονται στις εγκαταστάσεις της Σουρωτής
47' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Σούκιας σουτάρει αλλά ο Μελισσάς διώχνει
61' Ο Πέλκας σουτάρει αλλά ο Μπάμποβιτς αποκρούει
83' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ με τον Πόποβιτς. Ο Πέλκας έκανε την σέντρα και ο νεαρός άσος του "Δικεφάλου" σκόραρε
87' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ και πάλι με τον Πόποβιτς ο οποίος πλάσαρε από μακρινή απόσταση