23 Απριλίου 2016

ΒΙΝΤΕΟ-ΤΟ ΚΑΡΦΩΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Ο ΜΑΥΡΟΥΚΟΣ! Το απίστευτο αυτο-καλάθι που χάρισε τη νίκη στον ΑΡΗ!

Ένα από τα πιο απίστευτα περιστατικά έλαβαν χώρα σε αγώνα μπάσκετ στο Ζηρίνειο. Το χρονόμετρο έδειχνε ότι απέμεναν 5 δευτερόλεπτα για το τέλος της παράτασης στον 2ο προημιτελικό μεταξύ της Κηφισιάς και του Άρη.

Οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά με 3 πόντους (95-92) κι οι φιλοξενούμενοι είχαν βολές με τον ΜακΝίλ. Ευστόχησε στην πρώτη (95-93), αστόχησε επίτηδες στη δεύτερη κι ο Στίγγερς για λογαριασμό των γηπεδούχων πήρε το μακρινό ριμπάουντ.

Πέντε, τέσσερα, τρία, δύο δευτερόλεπτα και δίνει την πάσα στον Μάρσαλ, ο οποίος είτε γιατί μπερδεύτηκε, είτε γιατί πίστεψε ότι ο αγώνας είχε τελειώσει, σκοράρει ανενόχλητος, μόνο που σκόραρε στο καλάθι της ομάδας του, δέκατα του δευτερολέπτου πριν τελειώσει ο χρόνος διαμορφώνοντας το 95-95 (!!!) και στέλνοντας το παιχνίδι σε 2η παράταση κι εκεί ο Άρης εκμεταλλευόμενος το μομέντουμ πήρε τη νίκη και την πρόκριση στα ημιτελικά.