20 Απριλίου 2018

ΠΑΤΡΙΑΡΧΗΣ ΤΟΥ ΕΛ. ΒΟΛΛΕΪ! Final 4 βόλεϊ ανδρών: Μεγάλη πρόκριση του ΠΑΟΚ στον τελικό, 3-2 σετ τον Ολυμπιακό

Φέτος φίλοι γαύροι δε θα σας δώσουμε ούτε το τυράκι του κυπέλλου που σας δώσαμε πέρσι... μας τσαντίσατε που πουλάγατε μούρη επειδή πήγατε στον τελικό του κυπέλλου Ράπαν...

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 3-2 σετ τον Ολυμπιακό και πέρασε στον τελικό του Final 4 βόλεϊ στους άνδρες που διεξάγεται στη Ρόδο.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, επικρατώντας του Ολυμπιακού με 3-2 στο χρονικά πρώτο ημιτελικό του Final 4, που φιλοξενείται στη Ρόδο. Ο «Δικέφαλος» θα διεκδικήσει στον αυριανό τελικό (21/4), με αντίπαλο το νικητή του αγώνα Ηρακλής-Παναθηναϊκός, το δεύτερο τίτλο του στη διοργάνωση, μετά από εκείνον το 2015, στη Σύρο.

Για τους «ερυθρόλευκους» ήταν η πρώτη ήττα εντός Ελλάδας στην εφετινή περίοδο, σε κάθε διοργάνωση.

Τα σετ: 25-19, 22-25, 25-19, 22-25, 8-15.