02 Δεκεμβρίου 2022

📢ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΟ! Η FIFA ΞΕΠΛΗΡΩΣΕ ΣΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΤΙΣ ΜΑΛ@ΚΙΕΣ ΜΕ ΤΑ ONE LOVE ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΒΡΑΧΙΟΝΙΑ😝🤷‍♂️Χαμός για το αν έπρεπε να μετρήσει ή όχι το δεύτερο γκολ της Ιαπωνίας!

[Η μπάλα είναι καθαρά εκτός αγωνιστικού χώρου ακόμα και στην κατακόρυφη λήψη που έδωσε στη δημοσιότητα ανεπίσημα η FIFA αφού επίσημα δεν έχει υπάρξει τοποθέτηση.

Δεν μπορεί να λες η μπάλα είναι 2-3 mm μέσα όταν έχεις μια φώτο χαμηλής ανάλυσης και μια γραμμή από ασβέστη που στο χορτάρι ποτέ δεν μπορεί να είναι ευθείες οι άκρες της.

Ε καθαρίζουν και  οπότε είπε κι η FIFA άστους εδώ

Οι  Γερμανοί πήγαν στο Μουντιάλ με το μυαλό στα περιβραχιόνια και τους γκει οπότε είπε κι η FIFA πάτε πίσω σπίτι σας να μην σας φιμώνουμε κιόλας😝😝 θα κρατήσουμε τους Ιάπωνες που καθαρίζουν γήπεδα και αποδυτήρια όπου παίζουν😜😜

Όχι ότι θα μπορούσαν να ξεριζώσουν δέντρα χωρίς ακραίους μπακ και σέντερ φορ και με τον Φλίκ στην κοσμάρα του να βγάζει τους καλύτερους στο ημίχρονο με την Ιαπωνία...

Ήταν κι ο Φράνκ Λαμπάρντ στο VAR αυτός που ακύρωσε το γκολ προφανώς ενθυμούμενος ότι ένα δικό του γκολ στο Μουντιάλ του 2010 δεν είχε μετρήσει εναντίον της Γερμανίας αν και η μπάλα πέρασε τη γραμμή του τέρματος και αντί να ισοφαρίσουν έφαγαν τελικά 4άρα, οπότε έδεσε το βύσσινο🤷‍♂️🤷‍♂️

Εντύπωση πάντως μου έκαναν οι πο@τάνες οι Ισπανοί που εκατσαν κι έχασαν για να παίξουν με Μαρόκο-Πορτογαλία ξερωγώ και να πετάξουν έξω και Γερμανία που δεν την έχουν εύκολα!! Στο ημίχρονο ο άλλος βγάζει τον Μοράτα που ήταν ο καλύτερος παίκτης και σ' όλο το 2ο ημίχρονο έσπρωχναν τη μπάλα ο ένας στον άλλο στο κέντρο και κανείς δε λέει τίποτα! Αλλά φταίνε και οι μαλ@κες οι Γερμανοί που δεν έκατσαν να χάσουν απ την Κόστα Ρίκα να τρέχουν τα ισπανάκια🤣🤣]

Διχασμένοι οι απανταχού ποδοσφαιρόφιλοι για το αν είχε βγει η μπάλα πριν το 2-1 της Ιαπωνίας κόντρα στους Ισπανούς.
ΗΙαπωνία έφτασε σε μία μυθική ανατροπή πρόκρισης ενάντια στην Ισπανία, με το γκολ το οποίο έφερε και τη νίκη να διχάζει.

Ο Τανάκα έκανε το 2-1 στο 53ο λεπτό μετά από γύρισμα του Μιτόμα, με την μπάλα να φαίνεται από κάποιες λήψεις να έχει περάσει ολόκληρη τη γραμμή του άουτ.

Το γκολ ακυρώθηκε αρχικά, αλλά εν συνεχεία κατακυρώθηκε κατόπιν χρήσης VAR, με την κουβέντα στα social media να παίρνει φωτιά...